Rusijos valiuta

Atostogos Rusijoje – labai populiarus turistų pasirinkimas. Norintys pamatyti daugiau, nei kurortinius miestus, labai dažnai renkasi keliones į Rusiją. Istorijos ir kultūros ištroškę keliautojai, nenusimins – galiūnė Rusija, pasitiks jus taip svetingai, kaip gali tik rusai ir supažindins jus su savo šimtametėmis tradicijomis. Rusijos miestai pavergs visų širdis savo modernumu apraizgytomis įspūdingomis gatvėmis, kur naujovės susitinka su šimtametėmis tradicijomis. Keliaudami į svečią šalį, būtinai atidžiai apskaičiuokite savo kelionės biudžetą, pasidomėkite – kokios prekių kainos Rusijoje? Kiek kainuoja maistas, kuras ir kitos reikmės? Labai svarbu tai, kad turėtumėte su savimi pakankamai rusiškos valiutos – rublių.

Rusijos valiuta

Dabartinė Rusijos valiuta – rublis. Rusijos valiutos formatas keitėsi ana daug kartų. Rublio prototipas buvo sidabrinės juostelės, kurių vertė buvo nurodoma įkertant juostelę tam tikrą kartų. Pats žodis rublis, kilęs iš slaviško žodžio reiškiančio „kirsti“, atsirado tryliktame amžiuje ir žymi maždaug 200 gramų sidabro. Tik aštuonioliktame amžiuje atsirado nuolatinė rublio moneta. Rublio vertė buvo pripažįstama tik tuomet, jei sidabrinė moneta svėrė 28 gramus. Aštuoniolikto amžiaus gale, buvo pradėtos naudoti rublio asignacijos. Atsirado popierinis vekselis su ranka įrašyta paskolos verte rubliais. Rusijos viduje, nuolat buvo naudojamas „sąlyginis santykis“, kuris yra rublio atitikmuo su doleriu. Tačiau 2006 metais buvo priimtas įstatymas draudžiantis vidaus apyvartoje atsiskaityti ir naudoti kitas valiutas.

Atostogos Rusijoje bus malonios, jei pasirūpinsite ir išsikeisite eurus į rublius. Tai padaryti galite bet kuriame banke. Daugybė valiutos keitimo taškų apsistoję stotyse bei oro uostuose. Jei norėsite pinigų išsikeisti jau nukeliavę į Rusiją – problemų kilti neturėtų. Visuose miestuose apstu bankų, kurie teikia pinigų keitimo paslaugas. Būtinai pasidomėkite valiutos kursais – tai galite padaryti internetu arba bankuose.

Skrydžiai į Rusiją

Skrydžiai iš Rusijos